<< ویزای EB5 آمریکا >>


1395/10/11 | نوشته ی: مدیر سایت |   1397


ویزای EB5 (گرین کارت سرمایه گذاری آمریکا) چیست؟
ویزای EB5 (گرین کارت سرمایه گذاری آمریکا) راهی است که علاوه بر سرمایه گذاری در آمریکا برای شما، همسر و فرزندان شما گرین کارت ایالات متحده آمریکا را به ارمغان می آورد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از روشهای مطمئن اخذ اقامت آمریکا تلقی می شود. این روش مهاجرت به آمریکا که تحت طبقه بندی ویزای EB5 نیز مورد اشاره قرار می گیرد روش مناسبی برای افرادی است که از امکانات مالی لازم برای مهاجرت برخوردار می باشند و می خواهند که اقامت آمریکا را در کوتاهترین زمان ممکن و برای خود، همسر و فرزندانشان به دست آورند.

میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا مطابق قانون مهاجرت آمریکا تعیین می شود که در حال حاضر برابر 1.000.000 دلار است. با این حال مطابق با قانون فعلی، اگر سرمایه گذاری در مناطق با نرخ بیکاری بالا و یا مناطق روستایی صورت پذیرد این مبلغ تا حد 500.000 دلار قابل کاهش می باشد.

گرین کارتی که در این روش به سرمایه گذار اعطا می گردد در ابتدا دو ساله و مشروط است. علاوه بر تامین سرمایه مورد نیاز، سرمایه گذار بایستی متعهد شود که در طی 2 سال حداقل 10 شغل برای شهروندان آمریکا و یا آنهایی که مطابق قانون اجازه کار در آمریکا را دارند (مانند افراد دارای اقامت دایم یا پناهندگان) ایجاد نمایند و تنها در اینصورت است که گرین کارت موقت اعطا شده به سرمایه گذار به گرین کارت دایم تبدیل می گردد.


ویزای EB5 نیاز دارد سرمایه گذار شغل ایجاد کند

ویزای EB5 در صورتی به شما اعطا می شود که بیزینسی (تجارت یا کسب و کاری) که در آن سر مایه کذاری می کنید برای افراد واجد شرایط حداقل 10 شغل تمام وقت ایجاد کند. افراد واجد شرایط شامل شهروندان ایالات متحده آمریکا، سایر افراد دارای اقامت قانونی، و یا سایر مهاجرانی که به طور قانونی مجوز کار کردن در ایالت متحده را دارند (مثلاً فرادی با وضعیت مشروط، ساکنان موقت، آوارگان و آنهایی که به دنبال پناهندگی هستند) را شامل می شود. به طور کلی، لازم نیست که شغل در زمان فایل کردن درخواست I-526 ایجاد شده باشد. معمولاً ارائه یک طرح تجاری (بیزینس پلان) که به طور شفاف شغلها و زمانهایی که آن شغلها ایجاد و پر می شود کفایت می کند. سرمایه گذار بایستی در مدت 2 سال سکونت مشروط نشان بدهد که 10 شغل تمام وقت ایجاد شده است.
سرمایه گذار ویزای EB5 بایستی سرمایه گذاری کرده و یا به طور جدی درپروسه سرمایه گذاری باشد

نیازمندیهای USCIS شرایط مربوط به اینکه آیا سرمایه گذاری صورت گرفته و یا به طور فعال در حال پیگیری است را مشخص می کند. با این حال در عمل USCIS انتظار دارد که در زمان اقدام برای ویزای EB5 سرمایه گذاری صورت پذیرفته و در ریسک باشد. USCIS می خواهد ببیند که سرمایه به صورت غیرقابل بازگشت در تعهد قرار گرفته و بخشی از آن برای سرمایه گذاری پرداخت شده است. به بیان دیگر اگر موضوع سرمایه گذاری شروع یک بیزینس جدید است مبلغ سرمایه گذاری بایستی برای خرید تجهیزات و تامین مواردی که بیزینس برای شروع کار نیاز دارد پرداخت شده باشد.

 

سرمایه لازم برای ویزای EB5

به طور کلی، مقدار سرمایه لازم برای برنامه EB5 برابر 1.000.000 دلار است. با اینحال برنامه گرین کارت سرمایه گذاری میزان کمتری از سرمایه گذاری معادل 500.000 دلار را مجاز می داند  مشروط بر آنکه سرمایه گذاری در مناطق مشخصی که اشتغال در آنها از اهداف دولت است و یا مناطق روستایی صورت پذیرد. مناطقی که اشتغال در آنها از اهداف دولت است یا از لحاظ اقتصادی محروم هستند (با تعریف آمریکایی) و یا از بیکاری 50% یا بیشتر رنج می برند. مناطق روستایی نیز به مناطقی گفته می شود که بیش از 20 هزار نفر جمعیت نداشته و بخشی از یک منطقه شهری بزرگتر نباشند. 

 

حضور روزانه در مدیریت بیزینس

اگرچه در برنامه استاندارد ویزای EB5 که بر پایه سرمایه گذاری در تجارت یا کسب و کار خودتان می باشد سرمایه گذار بایستی به طور فعال در بیزینس حضور داشته باشد اما این حضور سرمایه گذار یا بایستی به صورت مستقیم نقش راهبری و فعال در کسب و کار بنگاه باشد و یا در سطح تعیین روشها و دستورالعملهای حقوق، قدرت و مسوولیتهایی که به طور معمول در یک بیزینس وجود دارد باشد. این بدان معنی است که لزومی به حضور روزمره سرمایه گذار برای مدیریت بیزینس نیست و نقش کلان وی در مدیریت بیزینس نیز قابل پذیرش است.