<< ابطال قسمتی از لایحه مصوب مربوط به مهاجرت >>


1395/06/23 | نوشته ی: مدیر سایت |   487


وزیر مهاجرت کانادا و تابعیت کانادا و شهروندی کانادا

25 فوریه سال 2016 میلادی ، اتاوا :  آقای جان مک کالم وزیر تازه به روی کار آمده ی مهاجرت ،تابعیت و پناهندگی در کشور کاناداطی سخنرانی فرمودند که در قانون تابعیت تعدادی اصلاحات صورت خواهد گرفت که شرایط بسیار مطلوب تری را برای کسانی که در تلاش برای بدست آوردن شهروندی این کشور هستند فراهم میسازد.

آقای وزیر فرمودند در این تغییرات ، که به اصلاح قانون تابعیت هم شناخته شده است مهمترین مصوبه  این است که برخی از قسمتها به کلی حذف میشوند. به عنوان مثال: قسمتی از این قانون که در مورد باطل کردن تابعیت افراد با تابعیت دوگانه در صورت مرتکب شدن به جرم علیه منافع ملی یکی از این موارد میباشد .ایشان اضافه کردند که تمامی شهروندان کشور کانادا بدون استثنا اگر مرتکب به جرمی شوند فقط و فقط  باید از توسط سیستم قضائی این کشور مورد محاکمه قرار بگیرند و نه کشور دیگری.

این لایحه همچنین شامل کاهش زمان حضور فیزیکی افرادی که اقامت دائم در کشور کانادا دارند و می خواهند برای تابعیت اقدام کنند را میدهد. این زمان برای حضور فیزیکی به یک سال کاهش خواهد یافت .از آنجایی که افردای که موقتا هم در کاناداساکن هستند حتی قبل از اقامت دائم هم با این کشور با فرهنگ و ادب و رسوم این کشور اخت میگیرند زمانی که به عنوان اقامت موقت هم در کانادا سپری کرده اند باید در زمان مذکور برای واجد شرایط شدن تابعیت به شمار آورده شوند .

همینطور رده بندی سنی برای تست زبان انگلیسی یا فرانسه که از ملزومات ایجاد شرایط برای گرفتن اقامت میباشند تغییر یافته است و به جای سنین ۱۴ تا ۶۴ به ۱۸ تا ۵۴ تغیر می یابد و در آخر ایشان گفتند که هدف ما برداشتن موانع و ساختن زندگیهای موفق در کشور کانادا میباشد .