بازار کار کانادا

بازار کار کانادا

کانادا هرساله، ۲۵۰،۰۰۰ نفر را به عنوان مهاجر دائم می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند، با توجه به نیاز روزافزون بازار کار کشور، بدلیل رشد میزان سالمندان و کم بودن نرخ زاد و ولد، طی دهه های آینده، کشور به تعداد بسیار بیشتری، حتی تا سه تا ۴ برابر رقم فوق نیازمند خواهد شد.
 
بررسی های بعمل آمده حاکی از ان است که دست کم تا سال ۲۰۱۶، پذیرش سالانه مهاجر، بوِیژه در گروه متخصصین و سرمایه گذاران، به ۴۰۰،۰۰۰ نفر خواهد رسید.
 
از سوی دیگر جدیدترین تغییرات نرخ بیکاری در مناطق مختلف جهان نشان می دهد که بحران بیکاری مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان که از سال های گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد. در حال حاضر، تایلند با ۰.۷ درصد بهترین بازار کار را در اختیار دارد و پیش بینی نرخ بیکاری برای ایران نیز ۱۸.۶ درصد است.
 
بررسی تازه ترین نرخ های بیکاری در برخی از کشورهای جهان نشان می دهد که بیکاری در مناطقی از اروپا مانند اسپانیا و یونان همچنان بحرانی است و این کشورها از سال های گذشته تاکنون نتوانسته اند موفق به مهار بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی به تناسب عرضه نیروی کار شوند.
 
طبق آخرین آمارها نرخ بیکاری در آمریکا ۶.۷ درصد، بریتانیا ۳.۷ درصد، کانادا ۷.۲ و حوزه یورو نیز ۱۲ درصد است. همچنین این نرخ در بلژیک ۸.۴ درصد، فرانسه ۱۰.۸ درصد، آلمان ۶.۸، ایتالیا ۱۲.۷ درصد، هلند ۸.۵ درصد، جمهوری چک ۸.۲ و دانمارک نیز ۵.۶ درصد است.
 
نشریه گلوب اند میل، در یک گزارش مبسوط ، به بررسی نقش مهاجران در جامعه کانادایی و وضعیت آنان پرداخته است.

در نمودار زیر، نسبت تعداد افراد کاری کانادا در مقابل تعداد سالمندان ، در سه دوره زمانی دیده می شود:

گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir

شغل:

در زمینه بازار کار ، کانادا تا سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که تحصیل کردگان داخل نخواهند توانست، آنها را پوشش دهند.
 
دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند : نفت، ساختمان سازی، پزشکی و پرستاری، معدن و کشاورزی به تعداد مشاغل بیافزاید، که ایرانیان بخش بزرگی از جامعه مهندسین و مشاغل مهندسی را در کانادا انجام می دهند. (لینک خبر را اینجا بخوانید.)

کمبود نیروی کار در استان آلبرتا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۱
گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir

 

چگونگی تعادل بازار کار در انتاریو
گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir

 

وضعیت کمبود نیرو در بازار کار کانادا

گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir

جمعیت:
تا سال ۲۰۶۱، تنها ۱۰ درصد رشد جمعیت، از طریق زاد و ولد خواهد بود و طبق آمار، افزایش سالانه ۳۸۶،۴۰۰ نفر به جمعیت، بسته به مهاجران است. پیش بینی می شود جمعیت کشور تا سال ۲۰۶۱، به ۵۲ میلیون نفر برسد.( جمعیت فعلی:  ۳۴ میلیون نفر)
گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir
گسترش کار پایتخت | www.change2thebest.ir

نوشته های مرتبط

کانادا

بیمه خدمات درمانی کانادا

√ بیمه ی خدمات درمانی دانشجویان بین المللی در کانادا دانشجویانی که به قصد تحصیل به خارج از کشور می روند، به قدری در هیجان و ترس این تغییر در شیوه و سبک زندگی، شهر جدید، فرصت های زیاد، دوستان تازه و … غرق می شوند که کاملا مسائل سلامت و رفاهی خود را فراموش می کنند. […]

عمومی

مهمترین سوالات ویزای شینگن در روز مصاحبه

هرکسی که اهل سفر کردن باشد، بالاخره یک بار سر و کارش به روز مصاحبه‌ی ویزای شینگن می‌افتد. این روز، روز مهمی است و نمی‌توان آن را ساده انگاشت و در حد یک گفتگوی کوتاه بین شما و افسر ویزا خلاصه‌اش کرد. در این جلسه، باید تمامی اطلاعات را دقیق و بی هیچ کم و کاست در[…]