برنامه اقامتی کانادا از طریق ویزای استارت‌آپ

موسسه مهاجرتی توسعه کار - www.change2thebest.ir

 

برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا به کارآفرینانی که توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار جدیدی را در خاک کانادا دارند، اقامت دایم (PR) این کشور را اعطا می‌کند.

 

این برنامه کارآفرینان را تشویق خواهد کرد تا کسب‌وکارشان را در کانادا توسعه دهند. متقاضیان قبول شده با بخش خصوصی سازمان‌های کانادایی مرتبط شده، مؤسسه‌هایی که می‌توانند از آنها اعتبار، راهنمایی و مشاوره دریافت کنند تا شرکت خود را در کانادا افتتاح و عملیاتی کنند.

موسسه مهاجرتی توسعه کار - www.change2thebest.ir

شرایط مورد نیاز

                هدف اصلی این برنامه به خدمت درآوردن کارآفرینان خارجی خلاق است که ایجاد شغل کرده و در نهایت باعث رشد اقتصادی کشور کانادا شوند. در همین راستا، متقاضیانی که برای دریافت ویزای استارت‌آپ اقدام می‌کنند، می‌بایست شرایط زیر را دارا باشند:

  • حداقل مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
  • داشتن پول کافی برای اقامت در کانادا
  • برنامه اقامت در ایالتی غیر از ایالت کبک
  • پذیرفته شدن از سوی بخش امنیتی کانادا و آزمایشات پزشکی
  • اثبات اینکه کسب‌وکار متقاضی مورد حمایت یکی از سازمان‌های مشخص‌شده در کانادا قرار دارد

 

جزئیات سرمایه‌گذاری

اداره مهاجرت کانادا تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا را تعیین کرده است تا در برنامه ویزای استارت‌آپ مشارکت داشته باشند. متقاضیان پذیرفته‌شده باید حداقل سرمایه را جهت ایجاد کسب‌وکار خود تأمین نمایند. بسته به شرکت تأمین‌کننده در کانادا، میزان سرمایه داده شده به متقاضی از ۷۵هزار تا ۲۰۰هزار دلار آمریکا متغیر می‌باشد. متقاضیان کارآفرین  نیازی به تضمین از سوی شرکت‌های حمایت‌کننده ندارند. با این حال، باید از طرف این شرکت‌ها پذیرفته شوند. همچنین احتیاجی نیست تا کارآفرینان از پول خود سرمایه‌گذاری کنند. در صورتی که استارت‌آپ آنها به نتیجه نرسد، اقامت دایم اعطا شده از آنها پس گرفته خواهد شد.

برنامه اقامتی کانادا از طریق ویزای استارت‌آپ

تعهدنامه

            برای نشان دادن اینکه متقاضی از طرف یکی از شرکت‌های کانادایی مورد حمایت قرار گرفته است، سازمان مورد نظر باید یک «تعهدنامه» را مستقیماً نزد اداره مهاجرت کانادا ثبت کند. این سند شامل اطلاعات توافق‌نامه مابین متقاضی و شرکت حامی می‌باشد. به علاوه، متقاضی یک نامه تأییدیه از شرکت حامی دریافت خواهد کرد که با آن برای ثبت درخواست اقامت دایم خود باید اقدام کند. در صورتیکه برای شروع یک کسب‌وکار واحد دو نفر یا بیشتر به عنوان شریک درخواست بدهند، شرکت سرمایه‌گذار می‌تواند قرارداد را مشروط بر «فرد اصلی» تنظیم کند تا همه شرکا واجد اخذ اقامت دایم بشوند. «فرد اصلی» آن کسی است که به طور مشخص از طرف شرکت سرمایه‌گذار به عنوان فرد واجد شرایط شناخته می‌شود. باید در نظر داشت، اگر به هر دلیلی پرونده درخواست «فرد اصلی» رد شود، پرونده تمامی شرکای دیگر نیز رد خواهد شد.

 

حمایت مالی از طرف چند سازمان

                متقاضیان می‌توانند از طرف چند شرکت تعیین‌شده توسط دولت کانادا حمایت مالی شوند که با عنوان «سندیکا» شناخته می‌شود. در این مورد، تمامی شرکای موجود در پرونده می‌بایست مورد تأیید قرار بگیرند. همزمان، شرکت‌های حمایت‌کننده قراردادی را با اداره مهاجرت کانادا تنظیم کرده و یک نامه حمایت مالی نیز به متقاضی (متقاضیان) خواهند داد. میزان سرمایه‌ای که شرکت حامی در کسب‌وکار متقاضی خواهد گذاشت از ۷۵هزار تا ۲۰۰هزار دلار آمریکا متغیر می‌باشد.

 

فرآیند مرور مجدد و دقیق پرونده

برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری در این برنامه، فرآیندی با عنوان مرور دقیق پرونده نیز انجام می‌پذیرد. این مرحله به این منظور در نظر گرفته شده است تا دولت کانادا مطمئن شود قرارداد مابین شرکت حامی و کارآفرین قانونی و مشروع است. فرآیند مرور دقیق پرونده خارج از مسئولیت افسر مهاجرت انجام خواهد گرفت و زمانی از سازمان مربوطه مورد تأیید قرار می‌گیرد که:

  • مطمئن شوند کسب‌وکار مورد نظر کارآفرین در کانادا تأسیس خواهد شد.
  • مطمئن باشند که صاحب کسب‌وکار شرایط لازم برای برنامه اقامتی را دارا باشد.
  • اطمینان حاصل کنند که شرکت حامی به تمامی شرایط متقاضی توجه کافی داشته است.
  • مطمئن شوند کسب‌وکار ایجاد شده بر محصول و خدماتی متمرکز است که پتانسیل اقتصادی مطلوبی دارا باشد.

 

دولت کانادا ویزای استارت‌آپ خود را سالیانه به حداکثر ۲۷۵۰ متقاضی اعطا می‌کند. این برنامه به مدت ۵ سال اجرا خواهد شد و در صورت موفقیت، ممکن است دولت کانادا پیش از به پایان رسیدن این پنج سال آن را دایمی کند.

نوشته های مرتبط

کانادا

بیمه خدمات درمانی کانادا

√ بیمه ی خدمات درمانی دانشجویان بین المللی در کانادا دانشجویانی که به قصد تحصیل به خارج از کشور می روند، به قدری در هیجان و ترس این تغییر در شیوه و سبک زندگی، شهر جدید، فرصت های زیاد، دوستان تازه و … غرق می شوند که کاملا مسائل سلامت و رفاهی خود را فراموش می کنند. […]

عمومی

مهمترین سوالات ویزای شینگن در روز مصاحبه

هرکسی که اهل سفر کردن باشد، بالاخره یک بار سر و کارش به روز مصاحبه‌ی ویزای شینگن می‌افتد. این روز، روز مهمی است و نمی‌توان آن را ساده انگاشت و در حد یک گفتگوی کوتاه بین شما و افسر ویزا خلاصه‌اش کرد. در این جلسه، باید تمامی اطلاعات را دقیق و بی هیچ کم و کاست در[…]